نحوه ریت گذاری در اپل استور

0 امتیاز
سوال شده آبان 18, 1395 در اپ استور توسط امیر
سلام.همونطور که میدونید برنامه ها داخل اپل استور ریت بین ۴ تا ۱۷ داره میشه بگید مفهوم اینها چی هست بر چه اساسی هست و اینکه بالاترین ریت کدومه؟

با تشکر از پاسختون.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 24, 1395 توسط Q98511 (2,640 امتیاز)
 
بهترین پاسخ
این رتبه بندی برنامه های کاربردی در سیستم های عامل مختلف وجود داره.که هرکدوم معیار و سنجش و رتبه بندی مختلفی از همدیگه دارن.

در اپ استور اپل این رتبه بندی شامل موارد زیر میشه که منظور از هر مورد رو جلوش توضیح میدم.

4+ : این درجه بندی به این معنی هست که برنامه مورد نظر هیچ مسئله خاص اخلاقی قابل توجهی نداره و همه رده های سنی میتونن از اون برنامه استفاده کنن.این رده بندی به سه زیرمجموعه تقسیم بندی شده:
ساخته شده برای رده سنی 5سال و کوچکتر
ساخته شده برای رده سنی 6 تا 8
ساخته شده برای رده سنی 9 تا 11

9+ : این درجه بندی شامل صحنه های کارتونی ،خشونت های واقعی و فانتزی ملایم و کمیاب در برنامه میشه که ممکنه همراه با قالب ترسناک باشه که برای رده سنی کمتر از 9 سال مناسب نیست.

12+ : این درجه بندی موارد قبلی رو به حد بیشتری در خودش جا داده و ممکنه در برنامه هم از الفاظ نامناسب و قماربازی استفاده کرده باشه که مناسب سن زیر 12 سال نیست.

17+ : این رده بندی بجز موارد بالا شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و صحنه های جنسی و وجود مشروبات الکلی و مواد مخدر میشه که مناسب سن زیر 17 سال نیست.

از سیستم عامل ios ورژن 3 به بعد برای دانلود اینجور برنامه ها، ابتدا مشخصات دانلود کننده چک میشه که اگه زیر سن قانونی اون برنامه باشه، اجازه نصب بهشون داده نمیشه.
...